Lokalizacja i namierzanie telefonu Play

Usługa lokalizacji telefonu dostępna jest w sieci Play. Podobnie jak w przypadku opisywanej w sieciach Orange i T-mobile, wystarczy posiadać telefon z systemem operacyjnym Android i wersji 4 i nowszych (praktycznie każdy telefon zakupiony w sieci play od początku 2012 roku - o tym za moment) oraz z dostępem do internetu lub możliwością wysyłania smsów.

Jak wiecie, usługa TrackGSM umożliwia zlokalizowanie dowolnego telefonu zarejestrowanego w polskiej sieci komórkowej. Wystarczy się zarejestrować i zainstalować aplikację. Rejestracja nie zobowiązuje do wykupienia abonamentu: płatności odbywają się w cyklach miesięcznych lub kwartalnych. W ramach wykupionego abonamentu, użytkownicy mają możliwość zlokalizowania telefonu określoną ilość razy przez sms oraz przez internet. W razie potrzeby, zawsze można dokupić punkty lokalizacyjne.

Dziś sprawdzimy ofertę sieci Play: czy pozwala ona w pełni skorzystać z udogodnień jakie daje nasze oprogramowanie lokalizacji telefonu.

Przede wszystkim należy sprawdzić jakie telefony oferowane są przez sieć. Aplikacja TrackGSM współpracuje z nowoczesnymi telefonami Android w wersji 4 lub nowszych. Co to oznacza? Sieć Play posiadała w ciągu kilku ostatnich lat w swojej ofercie ponad 165 różnych telefonów*. Czy wszystkie one będą poprawnie współpracować? Jeśli zakupili Państwo telefon w ostatnim kwartale 2011 roku lub później - najprawdopodobniej wszystko będzie działać poprawnie. Android w wersji 4.0 został wypuszczony na rynek w październiku 2011 roku - już od listopada większość sprzedawanych urządzeń albo już była w niego wyposażona albo umożliwiała aktualizację do najnowszej wersji.

Aplikacja wymaga aktywnego modułu GPS

To jeden z najważniejszych elementów aplikacji do namierzania. Co prawda kiedy GPS zostanie wyłączony, program sprawdza do którego nadajnika zalogowany jest użytkownik (wyświetlona zostanie wtedy obszar na którym znajduje się telefon). Uspokajamy - praktycznie wszystkie nowoczesne urządzenia posiadają wbudowany moduł lokalizacyjny GPS. Wyjątkiem mogą być tzw. telefony dla seniora (uproszczona fizyczna klawiatura, mały ekran, monochromatyczny wyświetlacz) - w większości przypadków nie będą one poprawnie współpracować. Jeśli chcielibyśmy lokalizować osobę starszą, można kupić jej jeden z wielu dostępnych, prostych telefonów z Androidem - w sieci Play dostępne są one od złotówki. W przypadku zakupu w markecie, zapłacimy nie więcej niż 300PLN.

Ostatnim warunkiem jest możliwość połączenia z internetem oraz wysyłania smsów.

Sieć Play praktycznie od samego początku jest jednym z liderów oferujących bardzo tanie pakiety internetu lub dostęp do internetu będący częścią opłacanego abonamentu. Dzięki zaś dostępowi do internetu, użytkownicy mogą sprawdzić nawet 100 ostatnich lokalizacji telefonu. Lokalizacje zapisywane są co 15-20 minut - dzięki temu mamy praktyczną możliwość prześledzenia trasy użytkownika w ciągu ostatniej doby. Co zaś w przypadku sms? Tutaj również sieć Play stanęła na wysokości zadania i umożliwia wysyłanie albo bardzo tanich albo wręcz darmowych wiadomości. Dlaczego to takie ważne? W przypadku kiedy telefon nie ma aktywnego internetu, oferujemy usługę lokalizacji za pomocą smsa: system wysyła wiadomość do telefonu, ten zaś automatycznie odpisuje gdzie telefon się znajduje. Cały proces jest zwykle niewidoczny: oznacza to że namierzana osoba nie zobaczy że ktoś ją lokalizował.

Praktycznie każda oferta abonamentu w sieci Play oferuje pakiet internetu oraz tanie lub darmowe smsy.

Podsumowanie

Usługa lokalizacji telefonu w sieci Play jest możliwa i bardzo wygodna. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji TrackGSM, zarejestrować aplikację, opłacić abonament i korzystać z możliwości namierzania jakie daje nam współczesna technika.Przeczytaj też...
Proszę wybrać interesujące Cię zagadnienie.

Napisz do nas

Masz pytanie, pomysł? Napisz! Odpowiadamy w ciągu 24h roboczych