Namierzanie położenia telefonu komórkowego

Dzięki zaawansowanej usłudze TrackGSM jesteśmy w stanie określić z dokładnością nawet do kilku metrów, gdzie w danym momencie znajduje się lokalizowany telefon komórkowy. Wszystko dzięki szeregu możliwości jakie dają współczesne telefony. W dalszej części artykułu zostanie wyjaśnione w jaki sposób działa namierzanie położenia oraz jak krok po kroku usługa jest realizowana.

Najważniejsze informacje

Większość nowoczesnych telefonów komórkowych wyposażona jest w moduł GPS. To mały układ elektroniczny który odbiera informacje od satelit krążących wokół ziemi. Dzięki szeregowi obliczeń, tzw: triangulacji, sprawdza na jakiej wysokości i szerokości geograficznej w danym momencie się znajduje. Posiadając te informacje, przesyła je do systemu TrackGSM, tam zaś pozycja jest wyświetlana na interaktywnej mapie.

To jednak nie wszystko: w przypadku kiedy w telefonie wyłączony jest moduł GPS, nasze oprogramowanie zainstalowane w telefonie sprawdza do jakiego nadajnika zalogowany jest telefon. Nadajniki te rozmieszczone są co kilkadziesiąt-kilkaset metrów (w przypadku obszarów nisko zaludnionych - nawet co kilkanaście kilometrów). Posiadając te informacje, sprawdza identyfikator nadajnika i przesyła go do aplikacji. Ta szuka o nim informacji: w naszej bazie danych posiadamy pozycje ponad 600 tysięcy nadajników. Na podstawie tych danych użytkownikowi wyświetlany jest obszar który pokrywa nadajnik i w którym znajduje się telefon.

Kiedy w telefonie wyłączony jest moduł GPS, pozycja sprawdzana jest na podstawie nadajnika telekomunikacyjnego.

Namierzanie położenia telefonu komórkowego

Po zlokalizowaniu położenia, użytkownikowi wyświetlana jest interaktywna mapa na której wyświetlone jest położenie telefonu komórkowego. Użytkownik ma możliwość interakcji z mapą: może ją przybliżać, oddalać oraz poruszać się po niej. To jednak nie wszystko. W przypadku kiedy położenie telefonu było wykonywane przez internet, użytkownikowi wyświetli się nawet 100 ostatnich lokalizacji sprawdzanych co 15-20 minut. Dzięki temu zyskuje on możliwość prześledzenia pozycji telefonu w ciągu ostatniej doby. Kiedy namierzany telefon komórkowy znajduje się poza zasięgiem internetu, program będzie oczekiwał na dostęp do sieci i wtedy zaktualizuje pozycje. To jednak nie wszystko: użytkownicy mają możliwość wysłania z systemu specjalnej wiadomości SMS: telefon odpisuje wtedy - również smsem - gdzie aktualnie się znajduje. Całość sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku a rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku kiedy namierzany telefon jest w miejscu gdzie dostęp do internetu jest mocno ograniczony.

Proces namierzania położenia telefonu komórkowego sprowadza się do kliknięcia odpowiedniego guzika.

Korzyści systemu TrackGSM

Aplikacja jest dedykowana wszystkim tym użytkownikom którzy chcieliby wiedzieć gdzie znajduje się namierzany telefon. Usługa jest bardzo prosta w użyciu: proces lokalizacji sprowadza się wybrania telefonu - w ramach jednego konta można przypisać wiele numerów - i naciśnięcia przycisku "lokalizuj przez internet" lub "lokalizuj przez sms". Po kilku-kilkunastu sekundach uzyskamy informację o dokładnym położeniu komórki.Przeczytaj też...
Proszę wybrać interesujące Cię zagadnienie.

Napisz do nas

Masz pytanie, pomysł? Napisz! Odpowiadamy w ciągu 24h roboczych