Namierzanie telefonu: system Android

Jak wiecie, TrackGSM umożliwia namierzanie telefonów z systemem Android. Aplikacja współpracuje z telefonami z Androidem w wersji 4 i nowszymi (4.4, 5.0, 5.1, itd..) - czyli w praktyce z telefonami które można było kupić na rynku od 2012 roku. W dzisiejszym artykule pokażemy w jaki sposób odbywa się proces lokalizacji i czy są alternatywy dla oferty TrackGSM.

Zacznijmy od początku: w jaki sposób działa namierzanie telefonu. W przypadku TrackGSM wystarczy zarejestrować konto w serwisie i zainstalować na telefonie specjalną aplikację. Ten bardzo mały i sprytny program zbiera informacje o lokalizacji telefonu co 15-20minut. Później, kiedy na stronie klikniemy odpowiedni przycisk - jeśli tylko w telefonie włączony jest internet - lista 100 ostatnich lokalizacji przysłana jest na stronę internetową gdzie można je zobaczyć na interaktywnej mapie wraz z konkretnymi godzinami. W przypadku kiedy internet jest wyłączony lub telefon jest poza zasięgiem szybkiego internetu, wiadomość o pobraniu listy pozycji będzie oczekiwać i zostanie automatycznie przesłana kiedy tylko telefon znajdzie się w zasięgu internetu (komórkowego lub np: będzie połączenie przez sieć wifi).

Alternatywnie użytkownik cały czas ma możliwość zlokalizowania telefonu smsem. W takim wypadku system wysyła do telefonu wiadomość sms: telefon zaś odpisuje gdzie aktualnie się znajduje. Cały proces w większości przypadków jest niewidoczny dla namierzanego telefonu a jedynym warunkiem otrzymania lokalizacji jest mozliwość wysłania przez telefon wiadomości tekstowej.

Aplikacja TrackGSM umożliwia lokalizację telefonu za pomocą wiadomości tekstowej lub przez internet

Jako ciekawostkę można podać fakt iż proces lokalizacji odbywa się za pomocą wbudowanego w telefon odbiornika GPS. Kiedy użytkownik go wyłączy, aplikacja sprawdza do którego nadajnika (tzw. BTS) telefon jest aktualnie zalogowany i na tej podstawie podaje przybliżoną lokalizację.

Na początku artykułu wspomnieliśmy o alternatywach naszego serwisu. Obecnie możemy polecić Google Device Manager (google.com/android/devicemanager). To usługa przeznaczona dla telefonów które wcześniej zostały powiązane z kontem Google. W tym wypadku po zalogowaniu się do strony internetowej, będziemy mieli możliwość poznania przybliżonej lokalizacji ale tylko w sytuacji kiedy telefon ma aktywny internet. Jest to uboższa ale darmowa alternatywa dostępna dla wszystkich tych osób które nie potrzebują ciągłego, dokładnego sprawdzania pozycji a jedynie pogląd gdzie może znajdować się telefon. Na zakończenie: czy warto korzystać z namierzania telefonów Android w aplikacji TrackGSM? To idealna usługa dla wszystkich osób które chcą wiedzieć gdzie mogły zostawić swój telefon lub martwią się o dzieci lub osoby starsze i chciałby mieć możliwość sprawdzenia gdzie się one aktualnie znajdują.Przeczytaj też...
Proszę wybrać interesujące Cię zagadnienie.

Napisz do nas

Masz pytanie, pomysł? Napisz! Odpowiadamy w ciągu 24h roboczych