Śledzenie i namierzanie telefonu gsm przez internet

Czy śledzenie telefonu przez internet jest w ogóle możliwe? Tak, jednak spełnionych musi być przynajmniej kilka warunków. Aby wytłumaczyć w jaki sposób działa usługa lokalizacji, musimy zastanowić się na jakiej w ogóle zasadzie działa.

Usługa namierzania może być realizowana za pomocą modułu GPS lub na podstawie lokalizacji nadajników telefonicznych. W pierwszym przypadku, po aktywacji GPS, telefon może z dokładnością do kilkunastu metrów określić swoją aktualną pozycję. Kiedy GPS jest wyłączony, możliwe jest sprawdzenie do jakiego nadajnika telefonicznego gsm nasz telefon jest aktualnie podłączony. Na podstawie tej informacji, należy sprawdzić gdzie dany nadajnik się znajduje i na jakim obszarze działa.

Co dalej? Kiedy telefon wie gdzie się znajduje, należy znaleźć sposób aby tę informację otrzymać. Tutaj z pomocą przychodzi serwis TrackGSM. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, użytkownik zalogowany na stronie informuje ją aby sprawdziła pozycję telefonu i wysłała ją na stronę internetową. Na stronie użytkownik może zaś zobaczyć na mapie tę lokalizację.

Oczywiście to nie wszystko. Nasza aplikacja automatycznie włącza się co kilkanaście minut i zapisuje pozycję, śledząc w ten sposób trasę pokonywaną w ciągu całego dnia. Należy wspomnieć że usługa namierzania powinna być wykorzystywana wyłącznie w swoim własnym telefonie lub np: telefonie swojego dziecka dzięki czemu wiadomo że było ono w szkole a nie na wagarach. Namierzanie obcych osób (i instalowanie aplikacji na telefonach bez ich wiedzy) nie jest legalne.

Na sam koniec: co wyróżnia aplikację TrackGSM? Przede wszystkim możliwości. Usługa namierzania telefonów gsm możliwa jest zarówno poprzez internet - kiedy w telefonie włączona jest transmisja danych, przesyła on na stronę informację o 100 ostatnio zapisanych lokalizacjach. Kiedy zaś telefon ma wyłączony internet lub zasięg sieci jest na tyle słaby ze internet po prostu nie będzie działał, program wysyła na telefon sms z prośbą o aktualną lokalizację. Ten zaś opisuje gdzie aktualnie się znajduje. Proces jest całkowicie zautomatyzowany: użytkownik klika guzik "lokalizuj przez sms" i po kilku-, kilkunastu- sekundach otrzymuje pozycję na mapie.Przeczytaj też...
Proszę wybrać interesujące Cię zagadnienie.

Napisz do nas

Masz pytanie, pomysł? Napisz! Odpowiadamy w ciągu 24h roboczych